Vážení zákaznici – Cena pro zákazníky mimo EU - bez DPH, se zobrazí po přihlášení - nutná registrace.

Zwarte Zee 1:90

Kód: 3BB5092
Značka: Billing Boats
7 990 Kč 6 603,30 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Dřevěná stavebnice modelu lodi ke slepení.

Výrobce: Billing Boats

Velikost: 1:90

Popis a plány modelu, historie lodi, nabídka příslušenství a další informace v podrobném popisu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis: Velký holandský oceánský remorkér Zwarte Zee byl spuštěn na vodu v roce 1963. Má velmi zajímavý pohon – dva turbo diesely MAN o 9000 HP mohou díky důmyslně konstruovaným převodovkám a spojkám společně hnát loď rychlostí až 18 uzlů. Ale v situaci vyžadující vysokou manévrovací schopnost může jeden sloužit pro chod vpřed a druhý pro chod vzad, přičemž přepínání je prakticky okamžité. Stavebnice v měřítku 1:90 je určena pro mírně pokročilé lodní stavitele.

Zwarte Zee má trup tvořený plastovým výliskem s vnitřními překližkovými výztuhami, překližkovou palubu a nástavbu z překližkových a plastových dílů. Stavebnice obsahuje plastový výlisek trupu a všechny další plastové a dřevěné díly potřebné pro dokončení modelu, maketové příslušenství (např. poziční světla, kotvy, záchranné kruhy atd.), lodní hřídel s pouzdrem a lodním šroubem.

Pro pohon modelu se počítá se stejnosměrným motorem řady 500-600, nejméně 30 A obousměrným regulátorem (dle motoru) a 6-7 článkovým NiMH nebo 2-3S LiPo akumulátorem s kapacitou 3-5000 mAh.

Pro ovládání základních funkcí v zásadě vystačí i ta nejobyčejnější dvoukanálová RC souprava; pro ovládání kormidla vyhoví běžné standardní servo. Ale pro pravého maketáře je samozřejmě „povinností“ doplnění co největšího množství maketových funkcí (světla, zvukový modul, vodní děla atd.), což si vyžádá použití vícekanálové RC soupravy – a kanálů nikdy není dost.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: