Vážení zákaznici – Cena pro zákazníky mimo EU - bez DPH, se zobrazí po přihlášení - nutná registrace.

Titanic 1:144

Kód: 3BB5010
Značka: Billing Boats
28 990 Kč 23 958,70 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Dřevěná stavebnice modelu lodi ke slepení.

Výrobce: Billing Boats

Velikost: 1:144

Popis a plány modelu, historie lodi, nabídka příslušenství a další informace v podrobném popisu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis: Titanic, spolu se sesterskými loděmi Olympic a Britannic, byl ve své době největší a nejrychlejší zaoceánskou osobní lodí na světě. Jeho kariéra byla ale jen krátká – na první transatlantické plavbě se 15. dubna 1912 potopil po srážce s ledovcem. Ačkoliv moře bylo celkem klidné a loď se potápěla dostatečně pomalu, aby byla možná záchrana všech pasažérů a posádky, nedostatek záchranných člunů vyústil v jednu z největších a mediálně nejproslulejších námořních katastrof v dějinách. Stavebnice v měřítku 1:144 je určena pro velmi pokročilé lodní stavitele disponující dostatečně prostorným autem pro přepravu skoro dvoumetrového modelu do přístavu.

Titanic má trup klasické dřevěné konstrukce z laserem vyřezávaných dílů s plaňkovou obšívkou, dřevěnou palubou a nástavbou. Stavebnice obsahuje všechny plastové, mosazné a dřevěné díly potřebné pro dokončení modelu, maketové příslušenství (např. poziční světla, kotvy, záchranné kruhy atd.), lodní hřídele s pouzdry a lodními šrouby.

Pro pohon modelu se počítá se dvěma stejnosměrnými motory řady 600 nebo 700 (popř. odpovídajícími střídavými motory), nejméně 50 A obousměrnými regulátory (dle motorů) a dvěma 6-7 článkovými NiMH, 6-12 V olověnými nebo 2-3S LiPo akumulátory s velkou kapacitou.

Pro ovládání základních funkcí v zásadě vystačí i ta nejobyčejnější dvoukanálová RC souprava; pro ovládání kormidla vyhoví běžné standardní servo. Ale pro pravého maketáře je samozřejmě „povinností“ doplnění co největšího množství maketových funkcí (světla, zvukový modul atd.), což si vyžádá použití vícekanálové RC soupravy – a kanálů nikdy není dost.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: