Vážení zákaznici – Cena pro zákazníky mimo EU - bez DPH, se zobrazí po přihlášení - nutná registrace.

St. Roch výzkumná loď 1:72

Kód: 3BB6005
Značka: Billing Boats
3 690 Kč 3 049,60 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Dřevěná stavebnice modelu lodi ke slepení.

Výrobce: Billing Boats

Velikost: 1:72

Popis a plány modelu, historie lodi, nabídka příslušenství a další informace v podrobném popisu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis: Zásobovací loď královské kanadské jízdní policie St. Roch vyplula v roce 1940 z Vancouveru na pobřeží Tichého oceánu na průzkumnou plavbu do vod Arktidy omývající severní břehy Kanady. Vzhledem k těžkým ledovým podmínkám strávila celé dvě zimy zamrzlá v ledu dříve, než 11. října 1942 doplula do Halifaxu na pobřeží Atlantického oceánu. St. Roch se tak stal první lodí, která dokázala proplout Severozápadním průchodem z Pacifiku do Atlantiku. V létě 1944, kdy vykonal plavbu opačným směrem, se stal prvním plavidlem, které Severozápadní průchod pokořilo v obou směrech. A roku 1950 se St. Roch stal první lodí, která – byť po etapách - obeplula celou Severní Ameriku, když z Halifaxu přes Panamský průplav doplul do Vancouveru.

St. Roch byl postaven v roce 1928 v loděnicích Burrard Dry Dock Company ve Vancouveru; nyní jej můžete navštívit v Námořním muzeu tamtéž. St. Roch je určen pro mírně pokročilé lodní stavitele; je konstruován jako neplovoucí stolní maketa.

St. Roch má trup klasické dřevěné konstrukce z laserem vyřezávaných dílů s plaňkovanou obšívkou, dřevěnou palubu a nástavbu. Stavebnice obsahuje všechny dřevěné a plastové díly potřebné pro dokončení modelu, maketové příslušenství (např. poziční světla, kotvu, lodní šroub atd.).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: