Vážení zákaznici – Cena pro zákazníky mimo EU - bez DPH, se zobrazí po přihlášení - nutná registrace.

Elbjorn "Icebreaker" 1:75

Kód: 3BB5036
Značka: Billing Boats
9 490 Kč 7 843 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Dřevěná stavebnice modelu lodi ke slepení.

Výrobce: Billing Boats

Velikost: 1:75

Popis a plány modelu, historie lodi, nabídka příslušenství a další informace v podrobném popisu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis: Ledoborec Elbjørn se staral o lámání ledů v dánských vodách od roku 1954 do roku 1996, kdy exploze dynama způsobila škody, jejichž odstranění by bylo příliš nákladné. Ale loď naštěstí neskončila ve šrotu, po přestavbě na plovoucí muzeum/restauraci ji nyní můžete navštívit v dánském přístavu Aalborg. Stavebnice v měřítku 1:75 je určena pro mírně pokročilé lodní stavitele.

Elbjørn má trup tvořený plastovým výliskem s vnitřními překližkovými výztuhami, palubu a nástavbu z překližkových a plastových dílů. Stavebnice obsahuje plastový výlisek trupu a všechny další plastové a dřevěné díly potřebné pro dokončení modelu, maketové příslušenství (např. poziční světla, kotvy, záchranné kruhy atd.), lodní hřídele s pouzdry a lodními šrouby.

Pro pohon modelu se počítá se dvěma stejnosměrnými motory řady 500-600, nejméně 30 A obousměrnými regulátory (dle motoru) a dvěma 6-7 článkovými NiMH nebo 2-3S LiPo akumulátory s kapacitou 3-5000 mAh.

Pro ovládání základních funkcí v zásadě vystačí i ta nejobyčejnější dvoukanálová RC souprava; pro ovládání kormidla vyhoví běžné standardní servo. Ale pro pravého maketáře je samozřejmě „povinností“ doplnění co největšího množství maketových funkcí (světla, zvukový modul atd.), což si vyžádá použití vícekanálové RC soupravy – a kanálů nikdy není dost.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: