Vážení zákaznici – Cena pro zákazníky mimo EU - bez DPH, se zobrazí po přihlášení - nutná registrace.

Constitution 1:96 - sada plachet - Constitution ver. Jawa

Kód: S074CO
Značka: HiSModel
2 710 Kč 2 239,70 Kč bez DPH
Na objednávku
Můžeme doručit do:
22.05.2024

Sada plátěných plachet pro model plachetnice. Kombinovaná sada plachet podle situace z bitvy USS Constitution s HMS Jawa v r 1812, bez závětrových plachet
Plachty pro model: USS Constitution
Výrobce modelu: Revell
Měřítko: 1:96
Materiál: Bavlna
Počet plachet v sadě: 25
Výrobce doplňku: HiSModel

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stavebnice modelu: ZDE 
Kompletní příslušenství: ZDE
Pracovní postupy: ZDE   

Materiál: 100% bavlna, gramáž - 125 gms, plátno bylo předeprané
Popis plachet: Kompletní sada plachet, odpovídající období 1803 - 1815.  Sada je podle konfigurace plachet se začátku bitvy mezi USS Constitution a Britskou fregatou HMS Jawa. Průběh bitvy je popsán například ZDE 
Sada obsahuje 25 ráhnových a stěhových plachet, mimo 20 závětrových plachet. Ty lze objednat samostatně pod kódem S074s.

Plachty jsou ušity, tak jak určovaly Americké předpisy, které vycházely z Anglických předpisů. Předlohy plachet jsem použil z knihy Anatomy of The ship - The 44 gun frigate USS Constitution, "Old Ironside". Z této knihy jsou i zobrazené náčrty, a lze ji najít na mém webu.
Detaily jež jsou použity při šití nabízených plachet:
- Horní zahnutí plachet je standardně širší než boční a spodní, mimo plachet fore a main course, a topsails, kde jsou boční zpevňující pásy, směrem k vrchu se zužující
- fore a main course, a topsails zpevňují tzv. "middle band" - středové pásy, k nimž jsou od spodní hrany plachty přišity "Buntline cloths", od míst kde k plachtě byly upevněny kasací lana - Buntline.
- V místě úvazu refovacích lan pro podkasání plachty je zpevnění plachty tzv. "Reef band". Těch na plachtách i několik, podle počtu refů na plachtě.
- plachty topgalantsails, spritsails corse a topsails  a další menší plachty jsou pro zpevnění podšity v rozích.
Všechny výše uvedené zpevnění a podšití plachet je z přední strany
- ze zadní strany plachty je pouze podšití u Topsails - tzv. "Mast cloths", podšití zabraňující opotřebení plachty ze spodní strany při otěru o košovou plošinu.
- Staysails a Gibb sails jsou zpevněny v rozích vždy z pravé strany při pohledu na loď nod zádi, jak určují předpisy. Zároveň staysails, které mají svislou přední hranu, mají zesílení podél celé této svislé hrany.

Doplňkové parametry

Kategorie: Constitution, United States - 1:96 Revell
Hmotnost: 0.07 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: