Vážení zákaznici – Cena pro zákazníky mimo EU - bez DPH, se zobrazí po přihlášení - nutná registrace.

Classic Kit tank A1378 - Panzer III AUSF J (1:35)

Kód: 30-A1378
1 278,40 Kč 1 056,50 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele (5 ks)
Model tanku ke slepení. Velikost: 1:35; 16 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model tanku ke slepení. Velikost: 1:35; 16 cm.
Informace o originálu a modelu:
Panzer III Ausf (model) J byl pozdější výrobní fází tohoto slavného tanku. Oproti dřívějším modelům představovala značný pokrok. Mírně přepracovaná korba umožnila přidat zvýšenou pancéřovou ochranu a nový mantlet děla zase instalaci silnějšího, 50mm kanónu KwK 38 L42.

Panzer III, jeden z nejslavnějších tanků druhé světové války, byl v době německé invaze do Polska k dispozici jen v relativně malém počtu. Početnější byly rychlejší a lehčí tanky Panzer I a II, zatímco je doplňovalo asi jen 180 Panzerů III. Navzdory rozšířené mylné představě, že před zahájením války vložilo Německo obrovské investice do tankové výroby, břemeno prvních fází mechanizovaného Blitzkriegu nesly z velké části právě menší, lehčí tanky a ukořistěná vozidla nasazená do služby ve Wehrmachtu.

Panzer III Ausf (model) J byl pozdějším výrobním stupněm tohoto slavného tanku, který představoval značný pokrok oproti dřívějším modelům. Mírné úpravy korby umožnily použít lepší pancíř a nový dělový mantlet zase osazení silnějším, 50mm kanónem KwK 38 L42. Vývoj těchto úprav nicméně zabral příliš dlouhou dobu. V době, kdy tato varianta vstoupila do služby u tankových divizí na východní frontě, se již jen s obtížemi vyrovnávala těžce vyzbrojeným sovětským tankům KV-1 a T-34, které zde proti ní stály, a navíc se kvůli větší munici používané novým dělem snížila vnitřní úložná kapacita z 90 na 84 nábojů. Přestože Ausf. J byla nejpočetnější variantou tohoto slavného tanku, v roce 1943 byl Panzer III na bojišti již překonán a jako tank se již nevyráběl. Jeho podvozek se však nadále používal pro výrobu vynikajících útočných děl/stíhačů tanků Sturmgeschütz III.

Doporučené barvy (Humbrol):
-

Detaily modelu:
Měřítko: 1:35
Délka: 160 mm
Šířka: 83 mm
Výška: 75 mm
Obtížnost: 3
Body Flying Hours: 3

Doporučeno pro děti od 8 let.

Upozornění: Nebezpečí udušení! Výrobek obsahuje malé části. NEVHODNÉ PRO DĚTI DO 3 LET!

Doplňkové parametry

Kategorie: Tanky
Hmotnost: 0.79 kg
EAN: 5063129000127

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: