Vážení zákaznici – Cena pro zákazníky mimo EU - bez DPH, se zobrazí po přihlášení - nutná registrace.

Classic Kit tank A1377 - Stug IV Sd.Kfz.167 (1:35)

Kód: 30-A1377
1 278,40 Kč 1 056,50 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele (5 ks)
Model tanku ke slepení. Velikost: 1:35; 19,8 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model tanku ke slepení. Velikost: 1:35; 19,8 cm.
Informace o originálu a modelu:
Sd.Kfz. 167 Sturmgeschutz IV vznikl v rámci vývoje z neuvěřitelně úspěšné řady obrněných mobilních útočných děl. V posledních fázích války se jednalo o pravděpodobně nejúčinnější německá obrněná vozidla.

Sd.Kfz.167 Sturmgeschütz IV vzešel z neuvěřitelně úspěšné řady obrněných mobilních útočných děl, která Němci vyráběli během druhé světové války a která byla původně určena k palebné podpoře pěších jednotek, jež při svém postupu narazily na obzvláště odolné oblasti odporu, zejména v opevněných postaveních. Původní 75mm kanóny L/24 s krátkou hlavní byly později nahrazeny delšími kanóny L/43 a L/48. Jednalo se o neuvěřitelně ničivé a účinné protitankové zbraně, které v kombinaci s nízkým profilem těchto vozidel daly vzniknout velmi obávanému protivníkovi spojeneckých tanků, neboť je bylo možné na bojišti snadno skrýt pro útoky ze zálohy.

Po spojeneckém bombardování továrny Stug III v listopadu 1943, které způsobilo vážné narušení výroby, byli Němci nuceni upravit nástavbu s kasematou pro větší podvozek z tanku Panzer IV. Podařilo se jim však zachovat nízký profil a účinnost původního stroje v ničení nepřátelských tanků. Tato nová vozidla byla překlasifikována na Sturmgeschütz IV. V porovnání s německými těžkými tanky té doby byly děla Sturmgeschütz rychlá a relativně levná na výrobu, a tak se v posledních fázích války stala pravděpodobně nejúčinnějšími německými obrněnými vozidly. A zatímco výrobní čísla tanků Panther a Tiger se s postupem války neustále snižovala, vozidel Sturmgeschütz sjíždělo z výrobních linek pořád značné množství, aby se tento nedostatek vyrovnal.

Doporučené barvy (Humbrol):
-

Detaily modelu:
Měřítko: 1:35
Délka: 198 mm
Šířka: 84 mm
Výška: 70 mm
Obtížnost: 3
Body Flying Hours: 3

Doporučeno pro děti od 8 let.

Upozornění: Nebezpečí udušení! Výrobek obsahuje malé části. NEVHODNÉ PRO DĚTI DO 3 LET!

Doplňkové parametry

Kategorie: Tanky
Hmotnost: 0.8 kg
EAN: 5063129000110

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: