Vážení zákaznici – Cena pro zákazníky mimo EU - bez DPH, se zobrazí po přihlášení - nutná registrace.

African Queen 1:12

Kód: 3BB5088
Značka: Billing Boats
5 490 Kč 4 537,20 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Dřevěná stavebnice modelu lodi ke slepení.

Výrobce: Billing Boats

Velikost: 1:12

Popis a plány modelu, historie lodi, nabídka příslušenství a další informace v podrobném popisu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis: Film režiséra Johna Hustona The African Queen (Africká královna) z roku 1951 s nezapomenutelnou Katherine Hepburn v roli upjaté

misionářky Rose Morleyové a jedinečným Huphrey Bogartem jakožto nevrlým a s whisky se přátelícím kapitánem říčního parníčku Charliem Allnutem právem patří mezi skvosty světové kinematografie. Odehrává se v létě 1914 na území Německé východní Afriky; po vypuknutí první světové války Němci vypálí metodistickou misii slečny Morleyové, která přiměje pana Allnuta vydat se na výpravu po řece Ulanga s cílem zničit německý dělový člun bránící Britům v postupu do nitra německé kolonie. Třetím do party byl parní člun African Queen, který naši hrdinové vybaví podomácku vyrobenými torpédy, a Kőnigin Luise po řadě zábavných eskapád nakonec opravdu potopí. Loď, která ve filmu představovala „Africkou královnu“ byla postavena někdy okolo roku 1910 a dodnes brázdí jako výletní plavidlo vody okolo Floridy. Stavebnice v měřítku 1:12 je určena pro začínající lodní stavitele.

African Queen má trup tvořený plastovým výliskem s dřevěnou výztužnou konstrukcí a palubou. Pod maketou parního kotle a stroje snadno ukryjete pohonný elektromotor s regulátorem a akumulátorem. Stavebnice obsahuje všechny plastové a dřevěné díly potřebné pro dokončení modelu, maketové příslušenství, lodní hřídel s pouzdrem a lodní šroub.

Pro pohon modelu se počítá se stejnosměrným motorem řady 380-400, nejméně 15-20 A obousměrným regulátorem (dle motoru) a 6-7 článkovým NiMH nebo 2S LiPo akumulátorem s kapacitou 3-5000 mAh. Samozřejmě, můžete také namontovat skutečný funkční parní stroj.

Pro ovládání základních funkcí vystačí i ta nejobyčejnější dvoukanálová RC souprava; pro ovládání kormidla vyhoví běžné standardní servo.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: