Příslušenství modelů lodí / Kladky

Vážení modeláři,

Jedním ze základních prvků dobrého modelu historických plachetnic jsou kladky pro takeláž lodi. Vyrobit kvalitní kladky, zvláště ve větším množství je poměrně obtížné. Proto naše společnost HiSModel vyrábí na CNC zařízení kladky špičkové kvality z ořechového dřeva. Vyrábíme široký sortiment kladek v mnoha rozměrech od 2 do 12 mm. Standardní kladky jednoduché, dvojité a trojité v rozměrech od 2 do 10 mm. Dále kladky Violínové, Kladkostrojové a srdcové v rozměrech od 4 do 12mm . Kladky Deadeyes jsou z produkce Amati. Tabulka rozměrů a označení kladek je níže. Stejně jako fotografie. Nezapomeňte že fotografie, zvláště malých kladek jsou mnohonásobně zvětšeny.
V současné chvíli vyrábíme kladky, které odpovídají tvarem a poměrem velikosti britskému standartu kolem přelomu 18 a 19. st. A 
připravujeme výrobu druhé sady kladek, které budou odpovídat kladkám kontinentálního standardu podle zdrojů ANCRE.


Pro správný výběr kladek je důležité vědět, kde jaké a jak velké kladky je nutno použít. 
Nejlépe je použít odborně připravené plány. Pokud tuto možnost nemáte a nejste jisti velikostí kladek, které pro svůj model potřebujete, použijte základní tabulku, kterou jsem připojil. Tabulka je zpracována podle informací a tabulky z knihy Historické modely lodí od Wolframa zu Mondfelda. Ze stran 272 a 308. Tabulku - výpočet průměru lan a velikosti bloků si můžete stáhnout ZDEV této excelovské tabulce stačí zadat požadované měřítko modelu a skutečný průměr hlavního stožáru na hlavní palubě. Všechny ostatní rozměry lan a kladek se počítají na základě této tabulky. 

Aby bylo pro vás použití kladek jednoduché, připravuji pro vás již hotové plány takeláží podle originálních podkladů. V těchto plánech jsou doporučené kladky zakresleny podle jednoznačných symbolů. Takto připravené plány pro jednotlivé modely najdete spolu s dalším příslušenstvím na mých stránkách ZDE. V mých plánech najdete zakreslenou velikost kladek. V tabulce zjistíme podle velikosti kladky příslušnou tloušťku lana.
Pokud máte další dotazy, napište na náš e-mail na stránce dole. Přeji vám krásné modely.

Upozornění - prosím vemte na vědomí, že výroba kladek z bukového dřeva je ukončena. Proto Vám nedoporučuji kupovat tyto kladky, do nových projektů. Kupte si raději kvalitou mnohem lepší ořechové kladky.

S pozdravem, Radimír Beseda

icoico
Nebyly nalezeny žádné výrobky. Zvolte kategorii výrobků!

Vyhledávání

Zasílat novinky

Zde vložte svůj email...

Odhlášení z odběru novinek

Nejnakupovanější

Flag Toplist

Valid XHTML 1.1

 


Modely lodí

Příslušenství modelů lodí

Klasický modelářský e-shop

Pracovní postupy

Fotogalerie

Plány lodí

Obchodní podmínky

Platba a doprava

Registrace

Jak objednat

Můj účet

 

Radimír Beseda - HiSModel.com
B. Nikodéma 4476/15
708 00 Ostrava
Česká republika

IČO: 04581954
DIČ: CZ6207291640
       GB376133885

mobil: +420 736 643 287
          +420 725 383 023

email: message@HiSModel.com

web: www.HiSModel.com

Napiště nám zde

 

Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o. | Eshop řešení AiShop

Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Vyhledávání
Přihlášení
Nahoru

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Pro více informací klikněte zde. Používáním webu vyjadřujete souhlas.Souhlasím