Vážení zákaznici – Cena pro zákazníky mimo EU - bez DPH, se zobrazí po přihlášení - nutná registrace.

Classic Kit letadlo A04057A - Hawker Siddeley Harrier GR.1/AV-8A (1:72)

Kód: 30-A04057A
717,40 Kč 592,90 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele (5 ks)
Model letadla ke slepení. Velikost: 1:72; 19,9 cm.Balení obsahuje: 114 dílků ke slepení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model letadla ke slepení. Velikost: 1:72; 19,9 cm. Balení obsahuje: 114 dílků ke slepení.

Informace o originálu a modelu:
Letoun Hawker Siddeley Harrier GR.1 je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších strojů v historii letectví. Vznikl z experimentálního letounu Hawker P.1127, který byl vyroben za účelem testování možností letu V/STOL s vektorovaným tahem. Tyto letouny tak úspěšně zvládaly přechod z vznášení do dopředného letu a zpět, přestože několik vývojových letounů utrpělo během testování nehody.

Ukázalo se, že vidina letounu se schopností V/STOL je velmi zajímavá pro britskou, ale i americkou armádu, která poté financovala další vývoj letounu. Nový "Jump Jet" se okamžitě stal hitem také mezi britskou veřejností obdivující vynalézavost svého leteckého průmyslu, který jim opět mohl závidět celý svět.

Harrier uměl udělat skvělou show, a tak byl vždy velkým hitem na leteckých přehlídkách, čímž vzniklo pouto, které přetrvalo po celou dobu jeho dlouhé služební kariéry. V očích britské veřejnosti nebyla žádná letecká přehlídka úplná, dokud nevystoupila její milovaná celosvětová hvězda s britským pasem.

Harrier GR.1, který vstoupil do služby u Královského letectva v dubnu 1969, nebyl díky své operační flexibilitě nikdy příliš vzdálen od potenciálních ohnisek konfliktu. Protože tyto stroje nemusely operovat pouze z vojenských letišť, mohly být ukryty třeba na lesních mýtinách nebo rozptýleny na úsecích dálnic, či dokonce na školních hřištích, avšak s úmyslem udržet jejich polohu v tajnosti před nepřítelem.

Mnoho těchto prvních Harrierů bylo nasazeno v Západním Německu, kde působily jako významný odstrašující prostředek proti agresi východního bloku, protože mohly číhat na mnoha neznámých místech a být připraveny v okamžiku zasáhnout proti útočící sovětské technice.

Obsah balení:
Plastový model, návod k sestavení, návod k barvení a obtisky.

Doporučené barvy (Humbrol):
-

Detaily modelu:
Měřítko: 1:72
Počet dílů: 114
Délka: 199 mm
Obtížnost: 2
Body Flying Hours: 1

Doporučeno pro děti od 8 let.

Upozornění: Nebezpečí udušení! Výrobek obsahuje malé části. NEVHODNÉ PRO DĚTI DO 3 LET!

Doplňkové parametry

Kategorie: Moderní vojenská letadla
Hmotnost: 0.21 kg
EAN: 5063129001551

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: