Vážení zákaznici – Cena pro zákazníky mimo EU - bez DPH, se zobrazí po přihlášení - nutná registrace.

Gift Set letadlo A50191 - Dambusters 80th Anniversary (1:72)

Kód: 30-A50191
1 489,80 Kč 1 231,20 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele (5 ks)
Model letadla ke slepení. Velikost: 1:72; 29,4 cm.Balení obsahuje: 267+42 dílků ke slepení , lepidlo, štětec a barvčky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Modely letadel ke slepení. Velikost: 1:72; 29,4 a 21,5 cm. Balení obsahuje: 267+42 dílků ke slepení , lepidlo, štětec a barvčky.

Informace o modelech:
617. peruť se po neuvěřitelné operaci známé jako "Dambuster Raid" stala jednou z nejslavnějších jednotek RAF. Její neuvěřitelný odkaz přetrvává dodnes, jednotka byla totiž v dubnu 2018 znovu vytvořena na počest svého stého výročí a létá na prvních sloužících letounech Lockheed Martin F-35B Lightning.

Když 8. dubna 1943 dorazily na RAF Scampton první z 20 upravených Avro Lancasterů, musely u speciálně sestavených dobrovolnických posádek ze specializované "Perutě X" (později jí bylo přiděleno číslo 617) z řad 5. operační skupiny Velitelství bombardovacího letectva vzbudit značný zájem. Nové letouny byly B.III (Special), označované v továrně společnosti Avro ve Woodfordu jako Lancaster Type 464 Provisioning, a každý z nich byl upraven, aby mohl nést minu Vickers Type 464 "Upkeep". Přestože tyto miny nebyly do Scamptonu v té době ještě dodány, řeč mezi posádkami se nevyhnutelně stočila k diskusi o jejich zamýšleném cíli, přičemž většina předpokládala, že budou vyslány k útoku na mohutnou německou bitevní loď Tirpitz.
Když dorazily další Lancastery, vybral si velitel této nové letky, Wing Commander (velitel křídla) Guy Gibson, jako svůj letoun Lancaster ED932/AJ-G, a to proto, že kódy v označení bombardéru byly stejné jako iniciály jeho otce, Alexandra Jamese Gibsona. Gibson a posádka ED932 byli mezi prvními, kdo se svými novými letouny a jejich neobvyklými pumami trénovali a od 12. května 1943, pouhých pět dní před tím, než se celá peruť vydala na svůj historický nálet, vypouštěli miny na zkušebním místě v Reculveru na severním pobřeží Kentu. Po tomto intenzivním výcviku, den před náletem, byl Gibson konečně informován o zamýšlených cílech - "Operace Chastise" měla udeřit na průmyslové srdce Německa, velké přehrady v Porúří.
16. května 1943 ve 21:39 Gibson s Lancasterem ED932 odstartoval ze základny RAF Scampton v čele první útočné vlny devíti Lancasterů mířících na přehradu Mohne, proletěl nad Suffolkem, pak Severním mořem, překročil nizozemské pobřeží u Zeelandu a poté zamířil do vnitrozemí, kde se snažil vyhnout oblastem, o nichž se vědělo, že tam má obranu Luftwaffe. Zatímco Gibson a jeho posádka prováděli útok na přehradu Mohne, ostatní Lancastery z první vlny kroužily nad cílovou oblastí, sledovaly účinnost Gibsonova útoku a čekaly na pokyn k zahájení vlastního útoku. Poté, co Gibson a jeho posádka uvolnili minu, letěli během následujících útoků vedle ostatních letounů a snažili se odlákat nepřátelskou palbu, aby jim dali co největší šanci na prolomení přehrady. Pátá shozená mina se strefila přesně a explodovala na tom správném místě, aby prolomila již tak oslabenou hráz – útok se podařil.
V následujících letech se o této neuvěřitelné operaci mluvilo jako o "Dambusters Raid" a peruť č. 617 se stala jednou z nejslavnějších jednotek v RAF. Operace "Chastise" byla prohlášena za velkolepý úspěch Velitelství bombardovacího letectva, ale bylo to za cenu velkých ztrát, protože osm Lancasterů a 53 letců se nevrátilo.
Peruť č. 617 pokračuje v hrdém odkazu letců Dambusters dodnes. V dubnu 2018, v měsíci, kdy si Královské letectvo připomnělo sté výročí jejího založení, se symbolicky oficiálně reformovala a stala se první operační jednotkou RAF vybavenou letouny Lockheed Martin® F-35® Lightning.

Obsah balení:
Modely Avro Lancaster B.III (Special) a F-35B. Návod na sestavení i barvení, obtisky, barvu, lepidlo a štětec.

Detaily modelů:
Měřítko: 1:72
Počet dílů: 267 + 42
Délka: 29,4 a 21, 5 mm
Obtížnost: 3
Body Flying Hours: 4

Doporučeno pro děti od 8 let.

Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Akrylová barva pro modeláře Humbrol Acrylic
Návod na použití: Vodou ředitelná akrylová barva. Před použitím barvu dobře promíchejte. Nanášejte štětcem přímo z plechovky. Při použití airbrushe nařeďte vhodným ředidlem, jako je například voda. Dvě tenké vrstvy jsou lepší než jedna silnější. Obvyklý poměr při ředění je 2:1 ve prospěch barvy. Nehořlavá báze, rychle zasychá, 1-2 hodiny do úplného zaschnutí, v případě lesklých a kovových nátěrů o něco déle. V případě potřeby zřeďte vodou. Použitím nevhodného ředidla se může barva zničit! Štětec a pomůcky ihned po použití vypláchněte vodou. Nádobku po použití pevně uzavřete. Po otevření spotřebujte co nejdříve, barva přístupem vzduchu zasychá. Chraňte před mrazem. Obsahuje konzervační činidla 5 Chlor-2-methyl-2H-isothiazol-3-one, 2-methyl-2H-isothiazol-3-one (3:1), 2- phenoxyethanol.
Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Poly Cement (5 ml)
Lepidlo na bázi rozpouštědla, které je vhodné výhradně pro lepení modelů.
Návod na použití: Používejte na běžné plasty používané při výrobě modelů včetně polystyrenu a ABS. Lepené plochy k sobě přitlačte mírným tlakem dokud nedrží. Spoj schne 10-20 minut, dokonale vytvrdne za 1 hodinu. Přečtěte a uschovejte.
Varování! Hořlavá kapalina a páry. Může způsobit ospalost nebo závratě. Opakovaná expozice může způsobit vysušení nebo popraskání kůže. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zamezte vdechování par. PŘI VDECHNUTÍ: Přeneste osobu na čerstvý vzduch a ponechte ji v poloze usnadňující dýchání. Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte obal těsně uzavřený.
Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Doplňkové parametry

Kategorie: II. světová válka
Hmotnost: 0.99 kg
EAN: 5063129001445

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: