Vážení zákaznici – Cena pro zákazníky mimo EU - bez DPH, se zobrazí po přihlášení - nutná registrace.

Classic Kit VINTAGE loď A03205V - HMS Fearless (1:600)

Kód: 30-A03205V
480,80 Kč 397,40 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele (5 ks)
Model lodě ke slepení. Velikost: 1:600; 26,6 cm. Balení obsahuje: 121 dílků ke slepení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model lodě ke slepení. Velikost: 1:600; 26,6 cm. Balení obsahuje: 121 dílků ke slepení.

Informace o originálu a modelu:
HMS Fearless, jedna z nejslavnějších britských lodí poválečného období, byla moderní výsadková loď, známá v námořní terminologii jako LPD (Landing Platform Dock). Jednalo se o moderní vývojovou verzi plavidel, která se stala tak klíčovými během vylodění v Normandii na konci druhé světové války. Fearless byla první účelově postavenou lodí tohoto typu, kterou Královské námořnictvo používalo, a pyšnila se také titulem poslední hladinové lodi poháněné parou, která byla britskému námořnictvu dodána.
Fearless a její sesterská loď HMS Intrepid poskytly Británii a Královskému námořnictvu neuvěřitelně flexibilní a vysoce mobilní útočné síly, které byly schopné doplňovat zásoby na moři, a tudíž se mohly plavit do vojenských ohnisek kdekoli na světě. Její vnitřní paluby s vozidly zvládly přepravit 400 vojáků i s vybavením a k tomu navíc až patnáct tanků Challenger. Tento počet však mohl být navýšen až na 700 vojáků, pokud nebylo třeba přepravovat žádné tanky.
Záď lodi bylo možné ponořit, aby bylo možné použít čtyři vyloďovací plavidla LCU. Ta mohla rychle a efektivně dopravovat vojáky a vozidla na vyloďovací pláže a okamžitě se vracet, aby posílila ofenzivní síly dalšími vojáky. Velká letová paluba ještě více zvýšila efektivitu lodi, neboť obvykle převážela vrtulníky dosahující až velikosti Sea Kingu, díky kterým ještě narostla flexibilita tohoto plavidla při vyloďování.
Během války o Falklandy sehrála HMS Fearless významnou roli jako součást britské námořní operační skupiny, v níž působila jako velitelská loď, a její děla Bofors během konfliktu zničila nejméně dva útočné letouny argentinského letectva. Po kapitulaci argentinských sil hostila Fearless řadu vysoce postavených důstojníků argentinské armády, což jen podtrhlo její význam.
Když zrovna Fearless během své pozoruhodné služební kariéry, která trvala více než 35 let, nereprezentovala Královské námořnictvo na světové scéně, bylo možné ji vidět na stříbrném plátně při záchraně Jamese Bonda a Anyi Amasové v jejich únikovém modulu z moře kolem Malty na konci filmu "Špion, který mě miloval".
Loď HMS Fearless, vyřazená z provozu v roce 2002, se při své likvidaci dokonce dostala na titulní stránky novin, protože se stala první západní válečnou lodí, která byla zlikvidována ekologicky odpovědným způsobem.

Detaily modelu:
Měřítko: 1:600
Počet dílů: 121
Délka: 266 mm
Výška: 90 mm
Šířka: 40 mm
Obtížnost: 3
Body Flying Hours: 1

Doporučeno pro děti od 8 let.

Upozornění: Nebezpečí udušení! Výrobek obsahuje malé části. NEVHODNÉ PRO DĚTI DO 3 LET!

Doplňkové parametry

Kategorie: Válečné lodě
Hmotnost: 0.18 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: