Vážení zákaznici – Cena pro zákazníky mimo EU - bez DPH, se zobrazí po přihlášení - nutná registrace.

Classic Kit letadlo A01005B - Mitsubishi A6M2b Zero (1:72)

Kód: 30-A01005B
269,60 Kč 222,80 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele (5 ks)
Model letadla ke slepení. Velikost: 1:72; 12,6 cm.Balení obsahuje: 47 dílků ke slepení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model letadla ke slepení. Velikost: 1:72; 12,6 cm. Balení obsahuje: 47 dílků ke slepení.

Informace o originálu a modelu:
Když v roce 1940 vstoupil japonský letoun Zero poprvé do služby, byl bezpochyby nejmodernějším námořním stíhacím letounem na světě a rychle si získal pověst nekompromisního stíhače do vzdušných soubojů. V prvních střetech ukázal svou účinnost v plné síle – jeho piloti dokázali proti svým protivníkům dosáhnout téměř neuvěřitelného poměru vítězství 12:1.

V roce 1940, kdy Wehrmacht zahájil své tažení napříč Evropou, se vývoji na Dálném východě věnovala jen malá pozornost. Po letech přezbrojování a modernizace se japonské námořnictvo mohlo pochlubit jedněmi z nejmodernějších námořních letadel na světě, včetně vynikajícího Mitsubishi A6M Zero.

Tento námořní stíhací letoun s dlouhým doletem měl stát v čele expanzionistických ambicí Japonska po celou druhou světovou válku a v prvních letech války byl v pacifické oblasti skutečně nepřekonatelný.

Zero si také rychle získalo skvělou pověst při leteckých soubojích a spojenečtí piloti se pomalým honičkám plným zatáček s tímto nádherně vyváženým letounem naučili rychle vyhýbat. Americkým pilotům se však brzy podařilo vyvinout taktiku, která přestala hrát Zero do karet, a začali dobývat první vítězství.

S nástupem novějších stíhaček se u A6M Zero začaly projevovat slabiny, zejména nedostatečná pancéřová ochrana pilota a absence samosvorných palivových nádrží v křídlech. S využitím taktiky "boom and zoom hit and run" (prudký sestup, překvapivý útok a rychlé opětovné vystoupání do bezpečné výšky) začali Američané konečně obávaná Zera porážet.

Obsah balení:
Plastový model, návod na sestavení, návod na barvení a obtisky.

Detaily modelu:
Měřítko: 1:72
Délka: 126 mm
Výška: 49 mm Šířka: 166 mm
Počet dílů: 47
Obtížnost: 1
Body Flying Hours: 1

Doporučeno pro děti od 8 let.

Upozornění: Nebezpečí udušení! Výrobek obsahuje malé části. NEVHODNÉ PRO DĚTI DO 3 LET!

Doplňkové parametry

Kategorie: II. světová válka
Hmotnost: 0.09 kg
EAN: 5063129001599

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: